Izdevīgi

Viss par iepirkšanos Aliexpress un Alibaba

Aliexpress ir interneta veikals, kurā tu vari iegādāties preces sākot no apģērba un apaviem, līdz elektronikai, auto un moto aksesuāriem, darbarīkiem un sporta inventāram par izdevīgām cenām, jo šīs preces ar AliExpress palīdzību tu iegādājies tieši no to ražotāja vai izplatītāja, kas nozīmē, ka tu vari būt drošs, ka tām nav uzlikta papildus tirdzniecības cena, kā arī ka prece nebūs ilgu laiku nostāvējusi veikala vai noliktavu plauktos.

Aliexpress.com tika izveidots tikai 2010. gada augustā, un šīs mājas lapas mērķis bija dot iespēju pārdevējiem, kuri iepriekš savu preci pārdeva Alibaba.com un pārdeva to vairumtirdzniecībai, sasniegt arī klientu bāzi, kuri vēlas iegādāties tikai vienu vai dažus preces eksemplārus. Tajā pašā laikā tas radīja iespēju arī mums, kā klientiem iegādāties dažādas preces no šiem vairumtirgotājiem par lētākām cenām nekā veikalos. Un kopš Aliexpress.com izveides, tikai nedaudz vairāk kā 5 gadu laikā AliExpress ir kļuvis par vienu no populārākajiem interneta e-veikaliem, kurā ne tikai iepērkas cilvēki no visas pasaules, bet kura nosaukumu nereti min kopā ar tādiem e-veikalu dižgariem kā Amazon un eBay.

AliExpress mātes kompānja Alibaba Group tika radīta jau 1999. gadā, kad kāda nelielā dzīvoklītī Ķīnā savācās 18 cilvēku grupa un radīja ideju, kura vēlāk materializējās labi pazīstamajā interneta vairumtirdzniecības veikalā Alibaba.com. Šīs grupas līderis bija vīrs vārdā Džeks Ma, kuram vēl tagad pieder daļa no šī uzņēmuma, kura vērtība pašreiz ir sasniegusi gandrīz 60 miljardus ASV dolārus.

Var teikt, ka AliExpress ir Amazon un eBay apvienojums, jo līdzīgi kā šajos e-veikalos AliExpress ir iespējams apskatīt preces no daudziem dažādiem pārdevējiem un izvēlēties preci, kura vislabāk atbilst tavām vēlmēm un kurai arī ir vislabākā cena. Pēc tam, kad esi atradis preci, tu to vari pievienot vienam kopējam iepirkšanās grozam un turpināt savu iepirkšanos, meklējot vēl citus sev tīkamus produktus, taču, kad tu beigsi savu iepirkšanos un nolemsi, tā teikt, doties uz kasi un iegadāties savas izvēlētās preces, lai gan samaksāt par visām precēm tu varēsi kopīgi, to katru tev nosūtīs katrs konkrētais pārdevējs. Tas nozīmē, ka šīs preces, izņemot gadījumu, ja visas preces tiek iegādātas no viena pārdevēja, var pie tevis nokļūt vairākos iepakojumos un dažādos laikos, kas dažiem cilvēkiem var šķist neparocīgi. Taču, ja tevi apmierina šāda sistēma un tu neiebilsti, ka katra prece pie tevis nokļūs atsevišķi, tad, kā jau minēju, AliExpress ir e-veikals, kurā ir iespējams iegādāties preces par ievērojami lētāku naudu, kā arī nereti tajā ir iespējams iegādāties preces, kuras dārgāk pārdod dažādi lielie ķēžu veikali, kas nozīmē, ka tu vari sekot modes tendencēm un būt stilīgs, bet to darīt ievērojami lētāk kā citi.

Viena lieta, ar ko gan ir jāuzmanās, iepērkoties AliExpress, ir tev vajadzētu pirms preces iegādes apskatīt citu pircēju atsauksmes un komentārus par konkrēto preci. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka ir gadījumi, īpaši iegādājoties lētākas preces, ka attēls, kurš ir izvietots AliExpress mājaslapā, neatbilst patiesajam preces izskatam, un tad, bieži vien citi pircēji par to ziņo atsauksmju sadaļā un tu vari aiztaupīt sev rūpes un raizes par preces atgriešanu pārdevējam.

Runājot par preces atgriešanu un vispārīgi savu pirkumu apmaksu, noteikti jāmin, ka, lai gan AliExpress nepiedāvā apmaksāt savus pirkumus ar PayPal, preču apmaksa AliExpress ir droša, kā arī sadarbība ar pārdevējiem un preču atgriešana ir ļoti ātra un efektīva. Tas tikai parāda, ka AliExpress ir izveidojis pietiekami efektīvu sistēmu un pārdevēju tīklu, lai nodrošinātu ikvienam savam klientam lielisku iepirkšanas pieredzi. Un, papildus tam, AliExpress ir izveidota arī mobilā aplikācija gan Android telefonu lietotājiem, gan Apple telefonu īpašniekiem, kas padara iepirkšanos vēl ērtāku un patīkamāku.

Alibaba

Alibaba ir viens no pasaules lielākajiem uzņēmumiem ar kopējo ikgadējo produktu apgrozījumu vairāk nekā 400 miljardu ASV dolāru apmērā, bet paša uzņēmuma apgrozījums šogad var sasniegt pat 20 miljardus dolāru. Alibaba ir Ķīnas lielākais e-komercijas uzņēmums kuram ir izdevies sasniegt pat 60% no šī tirgus apgrozījuma ar vairākām mājas lapām, un tieši tāpēc arī uzņēmumam ir izdevies sasniegt šādu milzīgu apjomu. 2014. gadā Alibaba sāka kotēties ASV biržā un jau no paša sākuma radīja vairāk nekā 25 miljardus ASV dolāru lielu naudas kalnu, ko tad arī uzņēmums var izmantot lai izplestos vēl ātrāk un radītu papildus darba vietas, kā arī iekarotu citas industrijas un citus tirgus. Lai gan Alibaba uzņēmumam ir izdevies iekarot lielāko daļu no Ķīnas tirgus tomēr Džeks Ma un viņa cīņu biedri nevēlas apstāties un turpina izplesties uz citām pasaules valstīm un tāpēc arī tika radīts portāls Aliexpress, kas ir tieši tendēts uz valstīm ārpus Ķīnas.

Aliexpress portāls tika radīts 2010. gadā un kopš tā laika ir spējis sasniegt jau 5 miljardu apgrozījumu gadā, bet pati Alibaba kompānija iekasējot 5% jau 2014. gadā pārsniedza 50 miljonu ceturkšņa peļņu no šī portāla. Aliexpress pašos pamatos ir platforma, kas sasaista kopā pircējus un pārdevējus, kur pircēji pārsvarā ir no Krievijas, Brazīlijas un Eiropas, bet pārdevēji tieši no Ķīnas un tāpēc arī ir spējīgi piedāvāt krietni zemākas cenas nekā citos interneta veikalos tas ir iespējams. AliExpress visticamāk, ka nākotnē būs viens no lielākajiem vispasaules interneta veikaliem un jau tagad šajā portālā ir iespējams iegādāties vairāk nekā 10 miljonus dažādu priekšmetu un tos iegūt teju visās pasaules valstīs un lapa ir tulkota pat 80 dažādās valodās.

Visticamāk ka nākotnē mēs aizvien vairāk un vairāk dzirdēsim par Alibaba un Aliexpress un to, ko šī kompānija pasāks tālāk, bet skaidrs ir tas, ka šis uzņēmums pašlaik ir lielākais spēlētājs ļoti sīvajā cīņā par interneta mārketingu.

Aliexpress piegāde

Aliexpress piedāvā līdz pat 20 dažādām piegādes opcijām, bet uz Latviju pamatā preces piegādā tieši 5 uzņēmumi, kur divi no tiem piegādā preci par brīvu, bet pārējie trīs ir express servisi, kuri paciņu piegādās krietni ātrāk, bet par to jums arī nāksies samaksāt krietni vairāk. Parasti sūtījumu piegāde ja izvēlēta ir brīvā piegādes metode ir no 15 līdz 30 dienām bet ja izvēlaties kādu no maksas pakalpojumiem, tad šis laiks var būt no 3 līdz 8 dienām. Protams ne vienmēr kompānijas iekļaujas šajos laikos un ja tā padomājam, tad tas ir brīnums, ka 8 dienās ir iespējams saņemt paciņu savās rokās, kad tā tiek izsūtītā, piemēram, no Ķīnas, jo paciņai ir jāšķērso okeāni, dažādi ceļi un tas noteikti nav lēti. Un it sevišķi ja tiek izvēlēta piegāde bez maksas, tad parasti mēs taču varam pagaidīt pāris dienas lai saņemtu savu paciņu par brīvu!

Preču atgriešana

Aliexpress saviem klientiem piedāvā preču atgriešanu tikai tādā gadījumā, ja prece tiek sūtīta no tās pašas valsts, kurā tu to saņem, jo uz starpvalstu darījumiem šī politika neattiecas. Un, ja tu vēlies atgriezt preci tev būs pašam jāmaksā sūtīšanas izmaksas, kā arī jāmēģina šis darījums saskaņot ar pārdevēju, jo AliExpress parasti iesaistās tikai tad, ja prece ir bojāta vai nav pienākusi un pircējam ar pārdevēju neizdodas vienoties par daļēju vai pilnīgu naudas atmaksu.

Sūtījumu izsekošana

AliExpress līdzīgi kā citas interneta veikalu mājaslapas cenšas saviem klientiem nodrošināt vislabāko un visefektīvāko servisu gan attiecībā uz preču izvēli, gan uz preču nosūtīšanu, kurā arī, protams, ietilpst sūtījuma izsekošana. Tā kā AliExpress sevī apvieno ļoti daudzus preču pārdevējus, nevis ir viens vesels interneta veikals, tad preču sūtīšanu no AliExpress nodrošina katras preces pārdevējs atsevišķi, un tātad arī katrs pārdevējs atsevišķi ir atbildīgs par sūtījuma izsekošanas iespējamību un efektivitāti. Vēl sūtījuma izsekošana atšķirsies arī gadījumā, ja klients izvēlēsies maksa vai bez maksas sūtīšanas pakalpojumus, kur, bezmaksas sūtīšanas pakalpojuma gadījumā sūtījuma izsekošanas nodrošināšana sūtītājam var aizņemt ilgāku laiku, tāpat kā arī pasūtītās preces ceļš līdz tās pircējam būs ilgāks. Bet, ja sūtītājs nav nodrošinājis sūtījuma izsekošanu pat pēc nedēļas no pasūtījuma veikšanas, tad vispirms ir nepieciešams doties uz konkrētā sūtīšanas pakalpojuma mājaslapu (to kāds sūtīšanas pakalpojums tiek izmantots, var redzēt savā AliExpress kontā pie veiktajiem sūtījumiem) un izmēģināt, vai tajā nav iespējams izmantot sūtījuma izsekošanas kodu, kurš parasti tiek piešķirts uzreiz pēc sūtījuma veikšanas. Ja šī metode nav veiksmīga, tad klientam vajadzētu sazināties ar pašu sūtītāju, lai noskaidrotu šīs lietas apstākļus, un tikai tad, ja pats preces pārdevējs nesniedz apmierinošu atbildi, tev vajadzētu sazināties ar AliExpress komandu un uzsākt strīdu, spiežot uz pogas “Open dispute”.

Atsauksmju sistēma

AliExpress atsauksmju sistēma ir anonīma reitingu sistēma, kurā ikviens, kurš iegādājas preces no AliExpress, var atstāt savu vērtējumu gan par to, kāda ir bijusi to sadarbība ar pārdevēju, no kura ir pasūtīta prece, gan par to, kāda ir pašas preces kvalitāte un atbilstība aprakstam, kurš tika sniegts iegādātās preces lapā. Kādēļ ir vajadzīga šāda atsauksmju sistēma? Tā nodrošina, ka ikviens var jau iepriekš labāk noteikt to, kāda būs sadarbība ar konkrēto pārdevēju, kā arī to, tieši kādu preci tu saņemsi, jo nereti ir gadījumi, ka norādītās preces apraksts un attēli neatbilst saņemtajai precei, un tad ir labi, ka tu jau laikus zini, ka tu saņemsi preci, kura izskatīsies mazliet citādāk, kā tika norādīts tās aprakstā. Ikviens pircējs var atstāt savu atsauksmi 30 dienu laikā, kopš tas ir saņēmis pasūtīto preci jeb kopš AliExpress mājaslapā tas ir apstiprinājis, ka iegādātā prece ir nonākusi līdz tās galamērķim. Lai gan pārdevējam ir iespēja atbildēt uz atstātajām atsauksmēm, lai pateiktos par atsauksmi vai sniegtu paskaidrojumu slikto atsauksmju gadījumā, tam nav iespējams tās patvaļīgi dzēs, lai preces atsauksmju sadaļa skaidri parādītu konkrētās preces un pircēja labās un sliktās īpašības. AliExpress atsauksmju sistēma ir ideālais veids, kā sniegt un iegūt vislabāko ideju gan par preces pārdevēju, gan par preci, kuru tu gatavojies pasūtīt.

Iepirkšanās AliExpress

Iepirkšanās AliExpress ir ātra un ērta, pateicoties pārdomātai mājas lapas struktūrai un dizainam. Tomēr, ja iepērkoties rodas kādi jautājumi vai neskaidrības, esam izveidojuši AliExpress iepirkšanās pamācību, kas īpaši noderēs tiem, kas aliekspress iepērkas pirmo reiz. Mūsu pilno soli pa solim pamācību lasi rakstā – AliExpress iepirkšanās pamācība.

Galvenie soļi, iepērkoties AliExpress mājas lapā:

 1. Pieslēgties mājas lapā ar savu e-pastu, Facebook vai VK profilu. Lai pieslēgtos AliExpress jums būs nepieciešams pirms tam veikt reģistrāciju.

 2. Nomainīt piegādes valsti un valūtu. Svarīgi lapas augšējā izvēlnē pārliecināties, vai kā piegādes valsts ir norādīta Latvija un kā valūta – EUR.

 3. Apskatīt produktu klāstu. Produktu klāsts, ērtākai apskatei, ir sadalīts dažādās kategorijās. Ja vēlaties atrast konkrētu produktu vai preču kategoriju ātrāk, izmantojat meklētāju mājas lapas augšējā daļā.

 4. Izvēlēties produktu. Izvēlaties sev vēlamo produktu uzklikšķinot uz tā, lai atvērtu produkta lapu. Produkta lapā varēsiet apskatīt tā aprakstu, attēlus, cenu, vērtējumus no citiem pircējiem, kā arī sekojošu informāciju:

  1. Vairumtirdzniecības cenu – Daudzas preces ir iespējams iegādāties lētāk, ja pērkat tās vairumā;

  2. Izvēlēties piegādes veidu – AliExpress piedāvā dažādus preču piegādes veidus, kuriem ir atšķirīgs piegādes ātrums un cena;

  3. Nomainīt apjomu – Varat ievadīt vēlamo preču skaitu, ja vēlaties iegādāties vairāk par vienu preci;

  4. Pievienot “Wish List” – Pievienojiet preci “Wish List” sarakstam, ja preci nevēlaties iegādāties uzreiz, bet saglabāt sarakstā, lai varētu vēlāk to vieglāk atrast;

  5. Pievienot grozam – Preci var pievienot grozam, spiežot uz “Add to Cart”, un turpināt iepirkties. Grozā var pievienot vairākas preces. Atverot grozu, ir iespējams nopirkt pa vienai precei vai iegādāties visas preces, kas atrodas grozā, uzreiz;

  6. Nopirkt preci uzreiz – Preci var nopirkt uzreiz, spiežot uz “Buy Now”, pēc tam tiek atvērta pasūtījuma noformēšanas lapa.

 5. Pasūtījuma noformēšana. Pasūtījuma noformēšanai nepieciešams veikt šādas darbības:

  1. Ievadīt adresi – Norādiet savu piegādes adresi, kas sastāv no laukiem – vārds, uzvārds, valsts, adrese, mājas numurs, pilsēta, pasta indekss, telefona numurs;

  2. Norādīt apmaksas veidu – Izvēlaties kādu no AliExpress piedāvātajiem apmaksas veidiem, no kuriem populārākie ir apmaksa ar “VISA”, “MasterCard”, “Maestro” bankas karti vai apmaksa ar “WebMoney” un “Quick WALLET”. Varat arī izmantot AliExpress izstrādāto AliPay sistēmu;

  3. Samaksāt par pasūtījumu – Aizpildiet pārējos prasīto formas laukus. Pērkot ar bankas karti ir jāievada kartes derīguma termiņš, drošības kods, kas ir norādīts kartes aizmugurē un kartes turētāja vārds un uzvārds;

  4. Sagaidīt apstiprinājuma e-pastu par naudas saņemšanu uz e-pasta adresi, ar kuru reģistrējāties AliExpress mājas lapā;

  5. Pasūtījuma statusa maiņas – Tiklīdz AliExpress saņems jūsu naudu, māja lapā pie “My Orders” nomainīsies statuss jūsu pasūtītajai precei uz “Payment being verified”.

  6. Apstiprinājuma e-pasts par preces izsūtīšanu – Kad pārdevējs būs apstrādājis jūsu pieprasījumu, statuss pie “My Orders” tiks nomainīts uz “Awaiting delivery“ un jums atnāks apstiprinājuma e-pasts, ka pirkums ir izsūtīts.

  7. Apstipriniet preces saņemšanu – Kad esat veiksmīgi saņēmis sūtījumu, pieslēdzieties savam kontam AliExpress mājas lapā un nospiediet “Confirm Order Received”, lai apstiprinātu, ka esat saņēmis sūtījumu. Pēc šī soļa varat atstāt vērtējumu un komentāru par saņemot produktu AliExpress produkta lapā.

AliExpress reģistrācija

Lai AliExpress mājas lapā veiktu pirkumus, jums ir nepieciešams pirms tam reģistrēties. Reģistrēties var gan ar savu e-pasta adresi, gan izmantojot savus Facebook vai VK profilus.

 • Ja vēlaties reģistrēties izmantojot Facebook vai VK profilus, nospiediet uz attiecīgās Facebook vai VK ikonas, kas atvērs logu, kurā jums būs jāveic autorizācija savā Facebook vai VK lietotāja kontā. Pēc veiksmīgas autorizācijas būs nepieciešams apstiprināt, ka ļaujat AliExpress piekļūt jūsu profila informācija, kā vārdam, uzvārdam un e-pasta adresei. AliExpress neveiks nekādas cita veida darbības ar jūsu Facebook vai VK profilu, tikai piekļūs jūsu publiskajai informācijai, lai atvieglotu reģistrācijas procesu AliExpress vietnē. Pēc apstiprinājuma jums būs jāizveido lietotāja parole un jums tiks izveidots lietotāja konts AliExpress sistēmā. Katru reizi, kad vēlēsieties pieslēgties mājas lapai, varēsiet to ātri un ērti paveikt ar savu sociālo tīklu kontu.
 • Ja vēlaties reģistrēties izmantojot e-pasta adresi, reģistrācijas process aizņems nedaudz vairāk laika. Lai reģistrētos, spiediet uz “Join” augšējās izvēlnes labajā pusē. Reģistrācijas process sastāv no 3 soļiem:
  1. Ievadiet savu e-pasta adresi un veiciet prasīto verifikāciju, kas apliecina, kas esat reāls cilvēks;
  2. Uz jūsu e-pasta adresi atnāks apstiprinājuma e-pasts, atveriet e-pastu un spiediet uz pogas “Continue” vai iekopējiet zemāk esošo saiti savā interneta pārlūkā. Tiks atvērta lapa ar reģistrācijas formas turpinājumu;
  3. Aizpildiet visus formas laukus – parole, paroles atkārtojums, vārds un uzvārds. Spiediet “Confirm”, lai pabeigtu reģistrāciju. Veiksmīgas reģistrācijas gadījumā, tiks izvadīts paziņojums “Thank you! Your registration has completed.” un pēc 5 sekundēm tiks atvērta AliExpress sākumlapa.

Pilnu reģistrācijas procesu varat apskatīt AliExpress reģistrācija rakstā.

Muita

AliExpress portāls, līdzīgi kā citi interneta veikali, kuri sevī apvieno daudzus atsevišķus preču pārdevējus, neatbild par jebkādām papildus izmaksām vai papildus preču aizkavēšanos kas var rasties saistībā ar preču sūtīšanu, jo ikviens AliExpress pārdevējs tikai izsūta preci uz konkrēto adresi, un preces pircējam ir jāatbild par preces papildus izmaksām, piemēram, muitas nodokli. Balstoties uz Latvijas un Eiropas Savienības likumiem, komerciāli sūtījumi, kuri tiek nosūtīti no kādas valsts ārpus Eiropas Savienības, AliExpress gadījumā šī valsts ir Ķīna, sūtījumiem, kuri nepārsniedz 22 eiro netiks pievienots ne PVN, ne muitas nodoklis, bet sūtījumiem, kuri nepārsniedz 150 eiro būs jāapmaksā tikai papildus PVN izmaksas. Ja tu plāno pasūtīt ko dārgāku no AliExpress, piemēram, preci, kura ir dārgāka par 150 eiro, tad tev būs jārēķinās ar papildus muitas nodokļa izmaksām 2,5% apmērā no preces muitas vērtības. Bet visiem tiem, kuri plāno milzīgus pirkumus, kuru summas jau pārsniedz 700 eiro, ir jārēķinās ar to ka to precēm tiks aprēķināts speciāls muitas nodokļa tarifs, ņemot vērā ne tikai preces vērtību, bet arī preces tipu. Tāpēc noteikti atceries par šiem izcenojumiem, un esi gatavs un papildus Aliexpress muitas izmaksām, ja no kāda no AliExpress pārdevējiem pasūti preci, kas ir dārgāka par 150 eiro.

LTVarhivs
LTVarhivs ir portāls, kas veltīts interesantām un aizraujošām ziņām.

Related Posts

grieztie ziedi

Padomi kā ilgāk saglabāt grieztos ziedus

Ziedi – tā ir ļoti klasiska dāvana, kuru kaut reizi ir saņēmis ikviens no mums. Grieztie ziedi patiesībā nav nemaz tik lēti, turklāt, būtu žēl, ja tie vāzē…

iepirksanas amazon

Iepirkšanās Amazon interneta veikalā

Amazon.com e-veikals ir viens no populārākajiem interneta veikaliem pasaulē, lai gan Latvijā tas vēl nav iekarojis pārāk lielu popularitāti. Amazon.com ir ASV dibināts interneta veikals, kura galvenais ofiss atrodas Sietlā, Vašingtonas…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *