Ziedi – tā ir ļoti klasiska dāvana, kuru kaut reizi ir saņēmis ikviens no mums. Grieztie ziedi patiesībā nav nemaz tik lēti, turklāt, būtu žēl, ja tie vāzē nostāvētu tikai vienu dienu. Kā arī, ja tos dāvinājis kāds īpašs cilvēks vai arī tie dāvināti par godu kādam īpašam notikumam, tad ir tikai pašsaprotams, ka gribēsies, lai tie priecē acis pēc iespējas ilgāk.
Vairāki faktori ietekmē to, cik ilgi šie ziedi mūs priecēs, piemēram, ziedu veids un tas, cik sen griezti tie bija pirms tos nopirka. Taču ir arī vairāki veidi kā var paildzināt griezto ziedu dzīves ilgumu – cik ilgāku, tas nu atkarīgs no apstākļiem. Ne vienmēr ar vienām un tām pašām metodēm izdosies pagarināt, piemēram, rozes dzīvi par tieši 3 dienām. Vienu reizi varbūt izdosies par 2 dienām, kādā citā reizē pat nedēļu. Protams, ir jācer, ka ziedu dāvinātājs ir izvēlējies tos svaigākos un ņiprākos ziedus no veikala – tad tie stāvēs daudz ilgāk.
Ziediem ieteicams regulāri mainīt ūdeni. Dažiem patīk ļoti svaigs ūdens, bet citiem ne tik svaigs, tāpēc labāk izlasīt par konkrēto ziedu veidu, jo savādāk būs pretējs efekts. Ar ziediem ir līdzīgi kā ar cilvēkiem – tie ir ļoti dažādi, un kas vienam patīk, tas otram nepatīk. Vāzi arī nevajadzētu pieliet pilnu līdz malām. Vislabāk, ja ūdens nosedz zieda kātu kaut kur trešdaļu no tā garuma – ar to pilnībā pietiek. Ja liekas, ka tādējādi vāze būs pārāk pilna vai tukša, tad vienkārši var izvēlēties piemērotāka izmēra vāzi. Pirms likšanas vāzē, ziediem var apgriezt kātiņus – tā tie labāk uzsūks ūdeni. Varbūt tas jau ir izdarīts ziedu veikalā – tad to darīt nevajag. Vismaz uzreiz.
Kad ziedi pēc kāda laika jau sāks izskatīties nedaudz savītuši, tad varēs kātiņu apgriezt vēlreiz. Dažām puķēm, piemēram, rozēm, kātiņu parasti apgriež slīpi ar asu nazi. Apgriezto galu var arī nedaudz apdedzināt (piemēram, uz gāzes plīts vai sveces). Šāda procedūra var nepatikt pilnīgi visiem ziediem, tāpēc, ja nav pārliecības, tad var izmēģināt ar vienu ziedu – turpmāk tad zināsi kā šai puķei patīk labāk. Dažām puķēm, piemēram, lilijām, kātiņu nevis nogriež vai apdedzina, bet gan iegriež. Galīgi nav vēlams, lai šādas puķes noliktu caurvējā. Protams, tās nepateiks, ka viņas tādā atrodas, un caurvējš mājā diez vai būs tik stiprs, ka varēs redzēt kā ziedi šūpojas vējā. Tāpēc, ziediem atrodi piemērotu vietu – tādu, kurā arī tu pats labprāt sēdētu. Arī pašiem nepatiktu sēdēt caurvējā vai kādā neomulīgā vietā.
Taču, protams, ir puķes, kurām labāk patīk tumšāka un mitrāka vieta, nekā gaiša un saulaina. Ja pušķis ir ļoti mīļš un viss iepriekš minētais jau ir mēģināts, tad var izveidot ziedu vannu – ielaist vannā nedaudz vēsa ūdens, un tur ielikt puķes, lai tās kārtīgi padzeras un atveldzējas. Pēc šādas procedūras puķes parasti noturas vēl pāris dienas. Taču, ja dažas puķes ir izturīgākas par citām, tad nevajag uzreiz visas izmest ārā – labāk vēl var atstāt, bet novītušās izmest. Vai arī var veidot tādu kā dekoru – mazā trauciņā (vislabāk caurspīdīgā stikla trauciņā) ielikt nogrieztu puķes ziedu galviņu – iepriekš jānogriež viss kāts.
Ja ir laiks un vēlme, tad puķu dzīvi var padarīt nedaudz ilgāku.