Mūsdienās informācijas pasniegšanā ļoti liela nozīme ir multimediju izmantošanai. Vienkāršu, vienveidīgu informācijas saturu nereti uztvert ir ļoti grūti, turklāt tam nav iespējams ilglaicīgi piesaistīt uzmanību. Lai piesaistītu auditoriju ir nepieciešams tekstu papildināt ar attēliem, video, audio un interaktīvo informāciju. Tieši tāpēc ikvienam vajadzētu prast izveidot pamata multimediju failus un rīkoties ar multimediju veidošanas programmām. Šeit būs dažas no biežāk lietoto multimediju veidošanas programmām.
Video materiālu sagatavošanas programmas
Mūsdienās arvien lielāku popularitāti dažāda veida informācijas pasniegšanai gūst video. Nereti viens, piecu minūšu garš videoklips var sniegt informācijas apjomu, kas pielīdzināms vairākām lapām ar tekstuālo informāciju, jo tajā iespējams miksēt vizualizāciju ar audio materiālu, kas sniedz daudz plašāks informācijas nodošanas iespējas. Mūsdienās ir pieejams ļoti daudzas video materiālu sagatavošanas programmas. Ar tām iespējams montēt video, pievienot skaņu celiņus, sadalīt video pa nodaļām, pievienot pārejas utt. Windows Movie Maker ir viena no populārākajām un arī labākajām programmām neprofesionāļiem, jo tajā iespējams izveidot visai augstas kvalitātes video ļoti vienkāršā un saprotamā veidā. Vēl videokliepus ērti var veidot tādās programmās kā Avidemux, WeVideo, MPEG Streamclip u.c. Nopietnāku video veidošanai noderēs tādas programmas kā Adobe Premiere Pro, DaVinci Resolve, REDCINE-X PRO u.c.
Attēlu apstrādes programmas
Visbiežāk teksta tiek papildināts tieši ar attēliem. Vizuālā informācija jeb attēli mūsdienās ir neatņemama sastāvdaļa gandrīz jebkāda veida informācijai. Attēlu apstrādes programmas ir ļoti plašas un daudzveidīgas. Sākot no vienkāršām attēlu veidošanas programmām, kā, piemēram, Microsoft Office Paint un beidzot ar rastra grafikas redaktoriem, kā, piemēram populāro Adobe Photoshop, kas sniedz ļoti plašas attēlu rediģēšanas un analīzes iespējas. Vēl visai plaši izmantotas ir tādas programmas kā GIMP, Photoscape, Helicon u.c.
Audio materiālu sagatavošanas programmas
Arī audiofaili mūsdienās tiek ļoti plaši izmantoti, gan mājaslapu veidošanā gan arī daudz kur citur. Audio failus var veidot un apstrādāt dažādās programmās vairumā no tām audio materiālus var apgriezt, piešķirt tiem dažādus efektus, nogriezt noteiktu frekvenču diapazonu un veikt dažādas izmaiņas skanējumā. Viena no populārākajām audio apstrādes un audio failu veidošanas programmām ir Sonic Foundry Sound Forge. Līdzvērtīga programma ir Audacity.
Prezentācijas materiālu sagatavošanas programmas
Reprezentatīvos materiālos visbiežāk tiek lietots tāds multimediju veids kā prezentācijas. Prezentācijas tik izmantotas, lai uzskatāmāk un strukturālāk pasniegtu informāciju plašākai auditorijai. Prezentācijas bieži izmanto skolās, konferencēs un citos lietišķa rakstura pasākumos. Vispopulārākā prezentācijas materiālu sagatavošanas programma ir Microsoft Office PowerPoint. Šajā programmā informācija tiek dalīta prezentācijas kadros jeb slaidos un tajā iespējams ievietot visdažādāko veidu informāciju, piemēram, tekstuālo, grafisko, audio, video u.c. Prezentācijas iespējams veidot arī daudzās tiešsaistes programmās, kā, piemēram, Prezi.com, Google Presentation u.c.