Finanses

Kas Jums jāzina par darbu Lielbritānijā

Centrālās Statistikas pārvaldes dati vēstī, ka Apvienotajā Karalistē pašlaik dzīvo aptuveni 625.000 rezidentu. Apvienotā Karaliste atrodas pirmajā vietā, kā emigrācijas valsu populārākais mērķis mūsu tautiešu vidū. Lai gan pēdējos gados arvien grūtāk un grūtāk ir atrast darbu, tie, kam tas jau ir, neatgriežas savā dzimtenē, un ir tikai neliels jauniebraucēju skaits.

Sākotnēji Apvienotā Karaliste piesaistīja ar pieejamajiem visa veida darbiem un valodu, jo angļu valoda ir visizplatītākā svešvaloda starp mums. Šobrīd visbiežākais emigrācijas virziens ir pie mūsu rietumu kaimiņiem, Vācija, Nīderlande un Norvēģija. Saskaņā ar RT Tax, profesionāļi, kas nodarbojas ar nodokļu atmaksu no ārvalstīm, sniegto informāciju, pēdējo gadu laikā ir bijis migrējošo darba ņēmēju skaita pieaugums uz šīm valstīm.

Arī šobrīd Apvienotajā Karalistē ir daudz pievilcīgu darba piedāvājumu. Joprojām nepieciešami: veselības aprūpes speciālisti, projektētāji (galvenokārt izstrādātāji) un citi kvalificēti speciālisti. Pagaidu darba piedāvājumi ir reti, un, ja tie ir, to lielākā problēma ir tā, ka jāstrādā necilvēcīgos apstākļos.

Apvienotajā Karalistē ir Likumā noteikta minimālās algas likme. Tā tiek noteikta katru gadu 1.oktobrī. Minimālās darba algas apmērs ir atkarīgs no vecuma, kā arī no darba. 2012.gadā minimālās algas likmes, pamatojoties uz vecumu, bija šādas:

6.19 GBP – darba ņēmēji vecumā no 21 gada un vecāki;
4.98 GBP – darba ņēmēji vecumā no 18 līdz 20 gadiem;
3.68 GBP – darba ņēmēji vecumā no 16 līdz 17 gadiem;
£ 2,65 – mācekļiem un praktikantiem.

Lauksaimniecībā ir atšķirīgi noteikumi, kas nosaka darba ņēmēju tiesības attiecībā pret citās nozarēs strādājošajiem. Atsķirīga ir minimālās darba algas likme (minimālā alga lauksaimniecībā) kā arī citi atvieglojumi, tai skaitā tie, kas attiecas uz atvaļinājumu apmaksas aprēķināšanu un slimības pabalstiem. Būvniecības nozarē bieži maksā par padarīto darbu. Minimālā alga attiecas arī uz gabaldarbu vai gadījumā, ja samaksa ir atkarīga no paveikto uzdevumu vai saražoto lietu daudzuma.

Jau no pirmās algas tiek iekasēti noteikti naudas atvilkumi. Daži no tiem ir obligāti, kas ir noteikti ar Apvienotās Karalistes tiesību aktiem, kā ienākuma nodokļa avansa maksājums (Income Tax) un sociālās apdrošināšanas iemaksas (National Insurance). Par citiem atvilkumiem darbiniekam jāvienojas rakstiski pirms to ieturēšanas.

Zināms, ka Apvienotajā Karalistē ir, tā sauktais, nodokļu likums, kas nosaka neapliekamo minimumu (Personal Allowance). Šis samazinājums ir galvenais iemesls, lai saņemtu kompensāciju par pārmaksāto nodokli. Tā ir ienākumu summu, ko Jūs varat nopelnīt gada laikā un nemaksāt no tās nodokli. Neapliekamā minimuma lielumu nosaka katru taksācijas gadu un, galvenokārt, tas ir atkarīgs no darba ņēmēju vecuma un no kopējiem ienākumiem konkrētajā taksācijas gadā. Spēkā esošos, noteiktos neapliekamos minimumus varat atrast britu nodokļu biroja oficiālajā mājas lapā: www.hmrc.gov.uk.

Nodokļu atmaksai var pieteikties taksācijas gada beigās (5 aprīlis), vai arī tā laikā, ja darba attiecības ir pārtrauktas un persona negatavojas atkal uzsākt darba attiecības pirms tekošā taksācijas gada beigām vai arī tad, ja tiek uzskatīts, ka tiek atvilktas nesamērīgi lielas nodokļu summas. Jums jāzina, ka nodokļa atmaksai no Apvienotās Karalistes var pieteikties par pēdējiem 6 gadiem (ieskaitot tekošo gadu). RT Tax, specializējas nodokļu atgriešanas jautājumos no ārvalstīm jau 12 gadus, ziņo, ka ne tikai no Apvienotās Karalistes, bet arī no Nīderlandes, Vācijas, Norvēģijas, Īrijas un citām valstīm šāda atmaksa var būt ļoti izdevīga (vidējā atmaksājamā summa ir aptuveni 500 Ls). Apvienotajā Karalistē nodokļu pārrēķinus veic vietējā nodokļu birojā (Inland Revenue) un izsniedz pārmaksāto nodokļu summu.

Pretēji izplatītajai pārliecībai, nodokļu atmaksas procedūrai nav jābūt sarežģītai un laikietilpīgai. Vienkārši izvēlieties profesionālu kompāniju pakalpojumus, kā piemēram, RT Tax, kur pieredzējuši nodokļu speciālisti parūpēsies par visām nepieciešamajām formalitātēm. Vienīgais uzdevums, kas jāveic klientam, ir jāreģistrēties, piemēram, internetā vai nosūtot nepieciešamos dokumentus pa pastu vai ar kurjeru. Kā saka RT Tax klienti, kuri saņēmuši savu naudu šādā veidā, ka tā ir visvieglāk saņemtā nauda viņu dzīvē.

LTVarhivs
LTVarhivs ir portāls, kas veltīts interesantām un aizraujošām ziņām.

Related Posts

apdrosinasana

Kāpēc apdrošināšana ir svarīga arī finansiālajai stabilitātei?

Kad tēma ir finanses, tad ir gadījumi, kad apdrošināšana netiek pieskaitīta pie svarīgākajiem soļiem, lai pārvaldītu naudu. Tam ir dažādi iemesli, bet noteikti nevar noliegt dažādu apdrošināšanu ietekmi…

liellopu audzesanas bizness

Vai lopkopība liellopu audzēšana ir ienesīgs bizness?

Jau sen senos laikos, liellopu audzēšana ir bijusi viena no primārajām cilvēku nodarbēm. Laikam ejot daudz kas ir mainījies, bet pieprasījums pēc gaļas joprojām ir milzīgs. No tā…

darbinieku piesaiste

Darbinieku piesaiste uzņēmumam

Darbinieki ir ikviena uzņēmuma galvenais spēks, kas padara to darbu, kas ir nepieciešams un bez darbiniekiem nav iespējams izveidot gandrīz pilnīgi neko, jo pat veidojot automatizētas sistēmas ir…

startup jaunuznemums

Iesācēj-uzņēmumi jeb StartUps

Kad tiek sākts jauns uzņēmums, sākumā tas ir tā saucamajā iesācēj uzņēmuma fāzē, kad komanda ir maza, resursi ir maz, bet ambīcijas ir lielas, un riski ir pat…

algots darbs

Algots darbs – plusi un mīnusi

Algots darbs, jeb sava laika mainīšana pret samaksu ir ienākumu avots, ko piekopj lielākā daļa sabiedrības un daudzi nemaz nevar iedomāties, ka naudu ir iespējams pelnīt arī savādāk,…

darbs no majam

Darbs no mājām internetā

Tagad, mēs jums piedāvājām apskatīt vairākas iespējas, kā var strādāt no mājām. Tāds darbs var būt aktuāls daudziem cilvēkiem: gan studentiem, gan skolēniem, gan arī pieaugušajiem, kuriem kaut…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *