Tas cik daudz mēs ikdienā strādājam pa lielam ir atkarīgs no tā, cik daudz cilvēks dzīvē grib sasniegt, jo strādājot ierastās 8 stundas nav iespējams sasniegt tik daudz, cik katrs no mums būtu spējīgs, bet tas viss jau ir atkarīgs no tā, kādas ir ambīcijas. Visi cilvēki ir savādāki, un tur, kur viens vēlas izmainīt pasauli un nopelnīt naudu, lai vēlāk šo naudu liktu lietā, tur cits vēlas tikai strādāt algotu darbu un nopelnīt savu algu, lai varētu izdzīvot un pārējo laiku veltīt savai ģimenei vai citām aktivitātēm. Tieši tāpēc arī cilvēkus lielākoties var iedalīt trijās kategorijās:
- Sliņķi – Vissliktākā kategorija ir tie cilvēki, kas būtībā neko nevēlas savā dzīvē sasniegt un viņi vēlas tikai nostrādāt tik daudz, lai nopelnītu savai iztikai, un labi, ja pat tik daudz. Sliņķi parasti nedomā par nākotni vai pagātni bet dzīvo tikai tagadnē, tērējot visu nopelnīto naudu un cerot, ka no zila gaisa viņiem uzradīsies miljons, lai vairs nebūtu nekad jāstrādā un varētu zvilnēt kaut kur saulītē visu atlikušo dzīvi. Šādi cilvēki parasti dzīvē neko daudz nesasniedz un visu darba stundas ir mērāmas no 0 līdz 6 stundām dienā, jeb līdz 30 stundām nedēļā, un 120 stundām mēnesī. Protams pasaulē ir arī sliņķi, kas ir pietiekoši gudri, lai ar savā 6 stundām dienā spētu sasniegt ļoti daudz un šīs 6 stundas tiek pavadītas strādājot efektīvi un pārējā dienas daļa tiek izbaudīta, kā atpūta.
- Vidējais Latvietis – Vidējais Latvietis strādā no 6 līdz 9 stundām dienā, ar vidējo darba dienu 8 stundas dienā, jeb 40 stundas nedēļā un 160 stundām mēnesī. Šāds darba grafiks ir lielākajai daļai cilvēku ne tikai pie mums Latvijā, bet gan visā pasaulē. Cilvēki, kas ietilpst šajā darba grafikā parasti nostrādā šīs noteiktās stundas, un aizejot mājās pilnībā aizmirst par darbu līdz nākamās dienas rītam, kad atkal tiek uzsākts darbs un darīts tas, ko priekšnieks liek. Šīs cilvēku grupas panākumi ir daudz un dažādi sākot no vienkāršas iztikas nopelnīšanas mazāk apmaksātā darba vietā līdz simtiem tūkstošu pelnīšanas gadā labi apmaksātā darba vietās. Šī cilvēku grupa parasti daļēji sasniedz savus mērķu, bet aktīvi nedomā par to, ko vairāk varētu paveikt un, kā daudz efektīvāk izmantot savu laiku, lai tikai sasniegtu vairāk.
- Uzņēmējs – Pēdējā grupa ir uzņēmēji, kas parasti strādā 9 līdz 16 stundas dienā un dažreiz pat vēl vairāk. Šie cilvēki parasti ir tie, kas maina pasauli, kas veido idejas un dēļ viņiem tiek radītas visas lietas, kas ir mums apkārt. Protams, ir arī tādi uzņēmēji, kuriem interesē tikai nauda un lietas, ko ar šo naudu nopirkt, bet tie, kuri vēlas mainīt pasauli un padarīt savu un sev apkārtējo dzīvi labāku parasti izvēlas tieši šo uzņēmēja dzīves stilu. Uzņēmējiem parasti dienā ir ļoti maz brīva laika, un, ja tād ir, tad šis laiks tiek izmantots, lai mācītos studētu vai darītu lietas, kas uzlabo savu dzīvi, veselību vai kā savādāk rada kādu progresu nevis vienkārši sēž pie televizora ekrāna, skatoties filmas un seriālus. Šie cilvēki nereti strādā vismaz 12 stundas dienā, un arī pēc tam visu laiku domā par savu biznesu un tām lietām, ko vajadzētu tagad vai nākotnē izdarīt, un būtībā tāpēc var teikt, ka viņi strādā visu laiku! Labs piemērs uzņēmējam ir Marks Cukenbergs, kurš izveidoja sociālo tīklu Facebook, jo šis cilvēks strādā tikai aptuveni 50-60 stundas nedēļā, jeb 8-9 stundas dienā, bet pārējo laiku viņš velta savai izglītībai un domā par to, kā attīstīt savu biznesu nevis izklaidējas.
Protams mēs varam sadalīt cilvēkus pēc tā, cik daudz viņi strādā, bet daudz svarīgāk būtu dalīt cilvēkus pēc tā, cik daudz viņi sasniedz, jo pat strādājot 12 stundas, ja tas tiek darīts neefektīvi, nevar panākt tikpat daudz, cik cits cilvēks strādājot efektīvi var izdarīt 4 stundās. Vienmēr ir jācenšās strādāt pie savas produktivitātes un uzlabot savu padarītā darba apjomu nevis tikai skaitīt stundas cik tiek nostrādātas.